Реабилитационный центр "Planet-A"
098 074 22 28
вул. Пірогова 23,
пгт. Песочін Харьківскої обл. where.is.life2023@gmail.com
24/7 цілодобово

Информация для родственников

Це важливо!

Що таке співзалежність? Подібний термін означає специфічний стан, для якого характерна сильна поглиненість та стурбованість проблемами іншої людини.

Результатом подібної залежності стає патологічний стан, який впливає на всі інші взаємини.

Співзалежним можна назвати того, хто в якийсь момент зламався і дозволив іншій людині власною поведінкою повністю впливати на своє життя. Кожен день таких людей та всі їхні дії націлені на здійснення контролю за тими, хто не може прожити без алкоголю, наркотиків, азартних ігор тощо.

Тому можна сказати, що залежність – це сімейна хвороба. І в рамках програми нашого центру велика увага приділяється проблемі родичів пацієнта.

Інформація для батьків

Шановні батьки!

Ваша дитина хвора на наркоманію. Ви повинні розуміти, що це не його бажання, це дуже складне ЗАХВОРЮВАННЯ. У тому, що людина захворіла, немає її провини.

Але людина несе відповідальність за своє одужання! На жаль, у залежних дуже сильно працюють психологічні механізми захисту свого вживання.

І без вашої допомоги ваша дитина не в змозі зрозуміти прості речі та почати одужувати.

Ця хвороба невиліковна, вона хронічна. Але її можна зупинити, дотримуючись нижченаведених правил, як дотримуються певних правил життя хворих на цукровий діабет!
  1. Повна утримання від будь-яких речовин, що змінюють свідомість: горілка, пиво, болезаспокійливі та заспокійливі таблетки, будь-які види наркотиків тощо. Алкоголь – це теж наркотик. Завдяки алкоголю більшість наркоманів повертаються до свого улюбленого наркотику.
  2. Комплексне лікування Біологічного, Психологічного, Соціального та Духовного здоров'я (це можливе лише у спеціалізованих реабілітаційних центрах). Віддавайте вашу дитину лише до того центру, де використовується методика програми 12 кроків. Якщо ви зробите неправильний вибір, у вас і у вашої дитини пропаде віра в те, що можлива допомога.
  3. Після початку одужання необхідно підтримувати свою тверезість все життя за допомогою груп самодопомоги. Без групи таких, як і він людина, швидше за все, повернеться до активного вживання.
  4. Сім'я має отримувати інформацію про захворювання «ХІМІЧНА ЗАЛЕЖНІСТЬ». Знати специфіку хвороби та специфіку одужання. Вивчати програму 12 кроків для СОЗАЛЕЖНИХ.

Для вас тверезе життя – це норма. Але для наркомана це подвиг. Ваші знання, ваша нова правильна поведінка допоможуть вашій дитині почати одужувати та не зірватись після повернення додому з Реабілітаційного Центру.

У вас впереди две дороги

1. Проста дорога

Ваша дитина (родич) підійшла до вас і попросила допомогти з лікуванням. Ви даєте йому номер телефону нашого Реабілітаційного Центру і після нашої бесіди відправляєте його на лікування до нас. Далі вас консультуватимуть співробітники Реабілітаційного Центру.

2. Складна дорога

Ваша дитина (родич) не хоче їхати на лікування. Але ви розумієте, що всі його обіцянки «Я сам кину» порожні і якщо щось не зробити, він просто помре, як уже померло багато його друзів.

План ваших дій, якщо людина не хоче лікуватися

1. Перегляд відеолекції «Зайців про співзалежність»

Мета: отримання знання та створення умов у сім'ї, щоб він (вона) сам попросив про допомогу в лікуванні. Складання письмового плану відповідальності на листку (приклад цього плану є наприкінці відеолекції).

Завдання: зробити його життя у вживанні нестерпним. Не приховувати вживання, не давати ні копійки грошей, максимально перестати йому допомагати у всіх аспектах його життя. Живучи ваш рахунок, він використовує ваш рахунок.

Поставте собі запитання: навіщо ви вбиваєте свою дитину? Використовуйте фразу: «Синку ми тебе дуже любимо тому грошей не дамо, тому не віддаватимемо борги, тому бери відповідальність за вчинки у свої руки тощо. Ми тебе дуже любимо та допоможемо тобі, але тільки з лікуванням у реабілітаційному центрі».

2. Перегляд 10 відеолекцій Валентини Новікової «В.Новікова про залежність та співзалежність»

Мета: отримання знань про хворобу та специфіку лікування; зміна вашої некоректної поведінки; допомога дитині в усвідомленні проблеми через тверду любов.

3. Дзвонити в усі дзвони!

Мета: обмежити будь-які можливості наркомана отримати допомогу від інших родичів, друзів, роботодавців тощо.

По можливості припинити марні спроби «географічного одужання»: переїзди, вахти, заробітки тощо.

Обмежити можливість взяти кредит. Наркоман - особа не дієздатна. При агресивній поведінці чи крадіжці залучайте міліцію. Не соромтеся цієї хвороби, не звинувачуйте себе – ці почуття лише продовжать страждання вашої родини.

4. Телефонуйте нам у будь-якій складній чи незрозумілій ситуації

Керівник: Бердніков Костянтин Васильович.

Телефон:

+38 098 074 22 28

Залишилися питання?
Телефонуйте:

+38 098 074 22 28

або заповніть форму заявки і ми зв'яжемося з вами

У своїй роботі ми використовуємо програму, спрямовану на реабілітацію наркозалежних людей. Вона базується на принципах системи, що отримала назву 12 кроків. В основу входить психологічна та соціальна реабілітація.
вул. Пірогова, 23,
смт. Пісочин Харківська обл.
where.is.life2023@gmail.com
Телефон:
+38 098 074 2228